אודות

"מוסלין-ירושלים" היא גלידריית בוטיק, המציעה מבחר של גלידות צרפתיות משובחות וסורבטים מפירות טריים. לצד הטעמים המסורתיים (המצויינים) של וניל-קפה-שוקולד, ניתן למצוא ב"מוסלין" טעמים יוצאי דופן כגון; גלידת קורוגומה (שומשום שחור), גלידת מאצ'ה (תה ירוק יפני) וגלידת וואסבי (חזרת יפנית), גלידת זעפרן, וגלידת מסאלה.

בין הסורבטים תוכלו ליהנות מסורבה אשכולית-בזיל, סורבה דובדבנים חמוצים, קוקוס, לימונענע ועוד.

בניגוד לגלידות התעשייתיות, המיוצרות לרוב מאבקות, מחומרי טעם וריח ומצבעי מאכל, גלידת הבוטיק מיוצרת מאבני היסוד האמיתיות של הגלידה: חלב, שמנת, חלמונים, כמו גם של הסורבה: פרי, מים וסוכר. אנחנו, במוסלין-ירושלים, מקפידים הקפדה יתירה על איכות חומרי הגלם בהם אנו עושים שימוש בייצור הגלידה: אבקת קקאו איכותית, שוקולד בלגי אמיתי, מקלות וניל בורבון ממדגסקר, מחית אגוזי לוז וקפה אספרסו (100% ערביקה).

סוכר בקערה גלידת פרלינה בתבנית גלידת פרלינה שיצאה ממכונת הגלידה מילוי תבנית בגלידת פרלינה שיוצאת ממכונת הגלידה גלידת פרלינה במכונת הגלידה של מוסלין גלידת פרלינה היוצאת ממכונת הגלידה

הסורבטים שלנו מיוצרים מפרי טרי, המקולף, נחתך, נסחט, נטחן ומסונן במקום. ישנם פירות המגיעים אלינו ישירות מן החקלאים, כמו הפטל האדום והשחור, הפסיפלורה והמנגו. עד כמה שזה יישמע מוזר (ולא ישראלי…), את הלימונים אנו סוחטים במסחטה ידנית, ואת הסברס אנו קולפים בידיים עטויות כפפות, ובל יטעה איש: הקוצים חזקים מהן וידינו מעקצצות לאורך שלהי הקיץ.

גלידה צרפתית

למוסלין-ירושלים אוריינטציה צרפתית מובהקת (ויסלחו לנו כל חסידי הגלידה האיטלקית). את הידע המקצועי רכשה המייסדת אורית ורדי, בבית הספר הגבוה לגסטרונומיה ECOLE LENÔTRE בפריז, בקורס המשלב ידע תיאורטי, מדעי ומדויק להפליא, עם ידע מעשי בייצור גלידה וסורבה. במטבח שלנו שולטים כללי ברזל של הקפדה על עבודה מסודרת ונקייה, על איכות חומרי הגלם והמוצר המוגמר, וכן על יצירתיות ושאיפה לשלמות. מעבר לכך, ואולי לא פחות חשוב, אנו באים מאהבה: מאהבת הקונדיטוריה, מאהבת עבודת הכפיים, מאהבת מלוֵי הקפה.

מוסלין [צרפתית: Mousseline, על שם העיר מוסול (الموصل),שבעיראק, שממנה הובא האריג לראשונה] – אריג כותנה דק ועדין, לבן או מגוון.

מעולם המונחים של הpâtisserie הצרפתית: La crème mousseline הינו קרם ממשפחת הקרמים הבסיסיים, המורכב מ crème pâtissière עם crème fouettée ,crème au beurre או meringue italienne + ארומה (וניל, שקדים, קירש) . קרם זה הוא קרם עדין, ועל כן יש להשתמש בו מיד עם תום הכנתו.

הגלידה ללא גלוטן ובכשרות מהודרת של הרבנות ירושלים.

דילוג לתוכן